Ana Sayfa ÖZEL HABER 8 Ekim 2019

Tokat ‘Altın Çağını’ Yaşıyor

Tokat ve ilçelerindeki kamu yatırımlarını beraberindeki heyetle ziyaret ederek incelemelerde bulunan Tokat Valisi Ozan Balcı, gittiği yerlerde yurttaşlarla da sohbet ederek onların istek ve taleplerini dinliyor. Tokat’ın önünün açık olduğunu belirten Balcı, önümüzdeki yıllarda ilin gelirinin iki katına çıkarılmasının hedeflendiğini söylerken, “Hep birlikte Tokat için çalışmamız lazım. Tokat için değer üretmemiz lazım. Tarihi ve geçmişi olan, insan birikimi müthiş olan, 7 ovası tarım memleketi olan Tokat için hep beraber uyum içerisinde çalışmamız lazım. Tokat’ın imarı, ihyası, gelişmesi için hep birlikte gücümüzü kullanmalıyız. Tokatlı hemşehrilerimiz bizden hizmet bekliyor. Adaletle, merhametle hep birlikte memleketimize milletimize hizmet edeceğiz. Değer üretenlere değer katacağız” diyor…

İşte, Vali Ozan Balcı’nın kamu yatırımlarını inceleme güncesi:

Reşadiye, Niksar ve Başçiftlik

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye, Niksar ve Başçiftlik yapımı devam eden ve tamamlanan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Ziyaretlere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, kaymakamlar ve belediye başkanları ile ilgili kurum amirleri katıldı. Vali Dr. Ozan Balcı, ilçenin Yeşilyurt köyü yeni içme suyu deposunda ve Reşadiye-Ordu Aybastı yolu farklı seviyeli kavşak ve yol çalışmalarında incelemelerde bulunarak, “Vatandaşlarımızın içme suyu taleplerini öncelikli olarak değerlendiriyoruz. Reşadiye-Ordu Aybastı yolumuz ve kavşaklarımız da vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

“Vatandaşlarımızın içme suyu taleplerini öncelikli olarak değerlendiriyoruz. Reşadiye-Ordu Aybastı yolumuz ve kavşaklarımız da vatandaşlarımıza hayırlı olsun …”

Vali Dr. Ozan Balcı ayrıca, DOKAP ve İl Özel İdaresi kaynaklı çilek tesisinde incelemelerde bulundu. Niksar 8, Başçiftlik’te 16, Reşadiye’de 8 dekar alanda kurulan çilek tesislerinde ikinci yılda tam verim sağlanarak dekar başına 2,5 ton alınacak çilek hasadı ile çiftçimizin üretimine katkı sağlanacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarıma tam destek veriyoruz. Destek vermeye de devam edeceğiz. Çiftçimizin ve üreticinin dostuyuz. Tokat’ı Türk tarımının parlayan yıldızı yapacağız.” diye konuştu. 14 kilometresi tamamlanan Güvendik-Baydarlı grup yolu BSK asfalt çalışmalarını da yerinde inceleyerek bilgi alan Balcı, 15 km daha yapılacak çalışma ile yolun 2020’de bitirileceğini açıkladı. Reşadiye’de Zinav Gölü Kanyonu’nda da inceleme yapan Vali Ozan Balcı, kanyon civarında katı atıkların temizlenerek, kanalizasyon sorununun giderilmesini isteyerek, çocuklara yönelik oyun alanları ile yürüyüş yolları, kamelya, mescit ve tuvaletlerin yapılacağını kaydetti.

Reşadiye’nin Bereketli, Baydarlı ve Bozçalı beldelerini de ziyaret ederek kamu yatırımlarını yerinde inceleyen Vali Ozan Balcı, Başçiftlik’e bu sene 250 dönüm kiraz dikileceğini söyledi. Bereketli’de TKDK’nın Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar kapsamında aldığı destekle süt işletmesi kuran Dadaş Bahadır Süt İşletmesini de ziyaret eden Vali Ozan Balcı, “Çiftçinin ve üreticinin dostuyuz. Tarıma ve hayvancılığa desteklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı. Yapımı tamamlanan Çamiçi Yaylası ve Niksar’ın yıllık 1 milyon metreküp içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Niksar Çamiçi Barajında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı daha sonra 1991 yılında Tokatlı 84 kişinin bir araya gelerek kurduğu Niktaş’ın Niksar’daki paketleme tesislerini ziyaret etti. Son olarak Özde Bereket Süt Yoğurt Üretim tesisinde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, üreticilere her zaman destek olduğunu sözlerine ekledi.

Pazar ve Turhal

Vali Dr. Ozan Balcı, üreticilere her zaman destek olduğunu söyledi….

Vali Dr. Ozan Balcı, Pazar ve Turhal’da yapımı devam eden ve tamamlanan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Ziyaretlere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kaymakamlar ve belediye başkanları ile ilgili kurum amirleri katıldı.

Pazar ilçesinde çevre düzenlemesi DSİ tarafından yürütülen 1300’lü yıllardan kalma tarihi Erkilet köprüsünü, 10 bin dönüm araziyi sulayabilecek kapasiteye sahip Ocaklı göletini ve Ocaklı Köyünde doğal tabiat harikası olan, yayla turizmi ve piknik için kullanılan Ocaklı Şelalesini ziyaret eden Vali Balcı, büyük onarımdan geçen ilçe spor salonunu ile tarihi Pazar Hükümet Konağında incelemeler yaptı. Pazar ilçe hastanesinde incelemelerde bulunarak tedavi olan vatandaşlarımızla ve hekimlerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanlığı eski işletme binasında Sosyal Destek Hızır Tokat kapsamında evde bakım hizmeti yürüten personeller ile bir süre sohbet etti. Pazar Belediyesi tarafından tadilatı sürdürülen, kız öğrenciler için yurt olarak kullanılacak bina ile yapımı devam eden Pazar Meslek Yüksek Okulunu inceleyen Balcı daha sonra Tarım Tokat kapsamında Pazar ilçesinde sürdürülen bazı çalışmaları yerinde inceledi. “DOKAP Bağ Vatanına Dönüyor Bağcılığı Geliştirme Projesi” çerçevesinde kurulan bir bağda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat kapsamında 5 yılda asma işinin bitirilmesinin talimatını vererek, “Türkiye’nin en lezzetli yaprak ve üzümleri burada yetişiyor. Buranın hem yaprağı hem üzümü kıymetli. Türkiye’nin en kıymetli ürünlerinden biri narince üzümü” dedi.

Vali Balcı: “Türkiye’nin en lezzetli yaprak ve üzümleri burada yetişiyor. Buranın hem yaprağı hem üzümü kıymetli. Türkiye’nin en kıymetli ürünlerinden biri narince üzümü…”

Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı 2.408,40 metre kare alanda inşa edilen Turhal Çocuk Destek Merkezi, yapımında %86 fiziki gerçekleşmeye ulaşılan 220 yataklı Turhal Devlet Hastanesi, geçtiğimiz günlerde açılan Turhal Gençlik Merkezi, Turhal Güreş Antrenman Salonu, 30×60 m. ebadında Turhal atletizm pisti ve Türkiye’de ilk kez uygulanan zikzak labirent savağa sahip Turhal’ın içme suyu ihtiyacını karşılayacak, 40 bin dönüm araziyi sulayacak Turhal Barajında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimiz çok önemli yatırımlar yapıyor. Allah hayırlı uğurlu etsin” temennisinde bulundu.

Zile

Vali Dr. Ozan Balcı, Zile’de yapımı devam eden ve tamamlanan devlet yatırımlarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ve ilgili kurum amirleri ile gerçekleştirdiği inceleme ziyaretlerine Zile-Alaca yolu ile başladı. Yapımı devam eden 58 kilometrelik Zile-Alaca bölünmüş devlet yolunda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı daha sonra Zile, Maşat ve Reşadiye ovaları olmak üzere 250 bin, toplamda ise 660 bin dönüm araziyi sulayacak, 1 milyar 300 milyon m3 su tutma kapasitesi olan Çekerek Barajını inceledi.

Vali Ozan Balcı domates üreticilerini de ziyaret etti…

Yapımı devam eden Çekerek Barajı sulama tünellerinde incelemelerde bulunarak bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı daha sonra sırasıyla Zile Yünlü Barajı’nı, Hüseyin Gazi Ortaokulu’nu, Yavuz Selim Giray İlkokulu’nu, Fevzi Çakmak Ortaokulu’nu ve Zile Yeni Hükümet Konağı’nı ziyaret ederek inceledi. Zile’de ayrıca, Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Satış Mağazası Zelve ile 18. yüzyılda çivi kullanılmadan inşa edilen Elbaşıoğlu Camisini ziyaret eden Vali Ozan Balcı, Zile’deki yarı değerli taşların Tokat’ın turizmine kazandırılacağını bildirdi.

Artova, Sulusaray ve Yeşilyurt

Yapımı devam eden Artova Devlet Hastanesi inşaatı ile Artova’da Toprak Mahsulleri Ofisini ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı daha sonra yapım çalışmaları 2020 yılında tamamlanan Yağcımusa Göleti’nde incelemelerde bulundu.  Vali Dr. Ozan Balcı, beraberindeki heyet ile Evlidere, Yağcımusa, Bebekderesi CRS2 emisyon yol çalışmalarını yerinde inceledi. Artova’da TCDD tarafından yaptırılan karayolu üst geçit çalışmaları ile Artova ilçesinde bulunan İğdir, Salur ve Tuzla 1. kat Satıh kaplama yol çalışmalarını inceleyen Balcı, 19 m 348 bin metreküp su toplayacak,34 bin dönüm araziyi sulayacak olan kapalı boru basınçlı sulama kanalları bulunan Alpu sulama barajına gitti. Artova Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Lojmanlarında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, atıl durumda olan lojmanlarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı. Tokat merkeze bağlı Çat Kasabasında da incelemelerde bulunan Balcı, yapımı devam eden Çat Soner Demirtaş Güreş Antrenman Salonu inşaat çalışmasını inceledi.

“Köylünün ve çiftçinin dostuyuz…”

Almus

İncelemelerine Almus ilçesinde devam eden Vali Dr. Ozan Balcı, ilk önce Almus Ormandibi Köyünü ziyaret etti. Ziyaretinde çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Dr. Ozan Balcı, kitap hediye ettiği çocuklara günde en az bir saat kitap okumalarını ve derslerine sıkı çalışmalarını tavsiye etti. Çat-Ormandibi yol güzergâhında aracından inerek hayvanlarını otlatan vatandaşlarımızla ve orada bulunan çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı Dünya Şampiyonu Tokatlı güreşçimiz Soner Demirtaş’ın babası Bekir Demirtaş ile Çat kasabasında görüştü. Çilehane-İsmailiye arası 8 km’lik yolda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Akarçay sulaması ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı. Çilehane dere ıslahını yerinde inceleyerek, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya’dan bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, insanlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak çalışmalara önem verdiğini belirterek vatandaşımızın güvenliği ve huzuru için çalışmalara devam edileceğini sözlerine ekledi.

“Köylümüz kazanacak…”

Tokat Merkez

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü hizmet binası yapılacak olan alanında incelemelerde bulan Vali Dr. Ozan Balcı, sırasıyla; yapımı devam eden Yeşilbağ İlkokulu binasını, Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü hizmet binası inşaatını, Bedestenlioğlu Mahallesi’nde 8 buçuk milyon TL yatırım bedeli ile 4 bin 925 m2 alanda yapımı devam eden “Çok Amaçlı Spor Salonu” inşaat alanını, yapımı tamamlanan Şehit Mehmet Han Anadolu Lisesi’ni ve DSİ ve Belediye tarafından yapımı tamamlandığında yapılacak yürüme yolları, dinlenme alanları ve sosyal donatıları ile vatandaşlarımıza hizmet verecek olan 1 milyon TL ödenekli Bedesten Deresi ıslahı çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Dr. Ozan Balcı ayrıca; AFAD, Orman, Emniyet, Jandarma gibi acil durumda aranan yerlerin tek bir numara olan 112 çatısı altında toplandığı yer olarak hizmet verecek olan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ile GAMER’in yeni hizmet binası ile Fevzi Çakmak Ortaokulu’nu, fiziki çalışmalarının yüzde 50’sinin tamamlandığı Tokat Merkez İmam Hatip Okulu kompleksi inşaat alanını, AFAD hizmet binası inşa edilecek olan yaklaşık 14 dönümlük alanı, Topçam Mahallesinde yapımı devam eden 100 kişi kapasiteli Huzurevi inşaatı alanını, İl Özel İdaresi tarafından 6 metre genişliğinde birinci kat asfaltı 7 kilometre olarak yapılan Çamdere Topçam yolundaki çalışmaları, İl Özel İdaresi kaynakları ile 3 milyon TL yatırım ile yapılan 2700 dönümlük araziyi kapalı sulama sistemi ile sulayacak olan ve 550 bin metreküp su tutma kapasitesi bulunan Pınarlı göletini ziyaret etti.

” İlimizde yürütülen çalışmalara emeği geçen; amirinden memuruna, işçisinden mühendisine, herkese teşekkür ediyorum…”

Niksar Sarıyazı Köyü Jeotermal Su Kaynağı ile Niksar Gökçeli Barajı’nı da ziyaret ederek yetkililerden bilgiler alan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “İlimizde yürütülen çalışmalara emeği geçen; amirinden memuruna, işçisinden mühendisine, herkese teşekkür ediyorum…” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil